KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9916071
*
nr 991 6071
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
Akvarell, Anna Palm de Rosa (1859-1924), 'Valdemarsudde', motivet: 11x25 cm
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
5.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2015
kl 19:39:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 19:09:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anna Palm de Rosa
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Läs mer om Anna Palm de Rosa
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anna palm de rosa svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
*
Anna Palm de Rosa
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Läs mer om Anna Palm de Rosa
nr 991 6071
Anna Palm de Rosa
(1859-1924), Sverige
Akvarell, Anna Palm de Rosa (1859-1924), 'Valdemarsudde', motivet: 11x25 cm
Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.
Utrop: | 10.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 19:09:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anna Palm de Rosa
Anna Palm de Rosa, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.Läs mer om Anna Palm de Rosa
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anna palm de rosa svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55